FIRST ROUND
1. Georgia Swarm (from New England Black Wolves): Lyle Thompson, RF, Albany
2. Rochester Knighthawks (from Vancouver Stealth): Graeme Hossack, LD, Lindenwood
3. Georgia Swarm: Jesse King, LF, Victoria Shamrocks, Ohio State
4. Calgary Roughnecks: Wesley Berg, RF, Oakville Rock, Denver
5. Georgia Swarm (from Colorado Mammoth via New England Black Wolves): Chad Tutton, LT, Peterborough Lakers, North Carolina
6. Georgia Swarm (from Buffalo Bandits): Randy Staats, RF, Six Nations Chiefs, Syracuse
7. Calgary Roughnecks (from Rochester Knighthawks via New England Black Wolves): Reilly O’Connor, LF, Brooklin Redmen, Georgetown
8. New England Black Wolves (from Toronto Rock): Dan Lintner, RF, Brooklin Redmen, Cornell
9. Rochester Knighthawks (from Saskatchewan Rush): Brad Gilles, RT, Oakville Rock, RIT
SECOND ROUND
10. Toronto Rock (from New England Black Wolves): Turner Evans, LF, Peterborough Lakers, Ohio State
11. Buffalo Bandits (from Vancouver Stealth): Anthony Malcom, RF, Langley Thunder, Mars Hill
12. Saskatchewan Rush (from Georgia Swarm): Dan Taylor, LF, Maple Ridge Burrards, Lehigh
13. Calgary Roughnecks: Mitch de Snoo, LT, Oakville Rock, Drexel
14. Rochester Knighthawks (from Saskatchewan Rush via Colorado Mammoth): Derek Searle, LT, Kitchener-Waterloo Kodiaks, RIT
15. Calgary Roughnecks (from Buffalo Bandits): Christian Del Bianco, G, Coquitlam Adanacs
16. Rochester Knighthawks: Adam Bomberry, LD, Akwesasne Indians, Onondaga CC
17. Toronto Rock: Luc Magnan, RD, Brampton Excelsiors, Robert Morris
18. Saskatchewan Rush: Doug Buchan, G, Burlington Chiefs
19. Vancouver Stealth (compensatory): Jordan Durston, LF/T, Six Nations Arrows
20. Georgia Swarm (compensatory): Thomas Hoggarth, RD, Peterborough Lakers
21. Vancouver Stealth (compensatory): Shayne Adams, LF KW Kodiaks, Detroit Mercy
THIRD ROUND
22. New England Black Wolves: Mike MacDonald, LF, Halton Hills Bulldogs, Princeton
23. Vancouver Stealth: Connor Brown, LF, Halton Hills Bulldogs
24. Calgary Roughnecks (from Georgia Swarm via Saskatchewan Rush): Tyson Bell, LD, St. Catharine’s Athletics, Onondaga CC
25. Calgary Roughnecks: Kellen LeClair, RD, Six Nations Arrows, Windsor
26. Rochester Knighthawks (from Colorado Mammoth): John St. John, LF Durham Turfdogs, Toronto Beaches
27. Buffalo Bandits: Mike Triolo, RF/T, Brooklin Redmen, Pfeiffer
28. New England Black Wolves (from Rochester Knighthawks): Phillip Caputo, RF, Brampton Excelsiors
29. Georgia Swarm (from Toronto Rock): Michael Seidel, D, Langley Thunder, Robert Morris
30. Saskatchewan Rush: Justin Goodwin, New Westminster Salmonbellies, Lake Erie
31. Saskatchewan Rush (compensatory): Luke Gillespie, LT, New Westminster Salmonbellies, U of DC
FOURTH ROUND
32. Colorado Mammoth (from New England Black Wolves): Bryce Sweeting, LD, Peterborough Lakers
33. Vancouver Stealth: Riley Campbell, RD/T, Peterborough Lakers, Trent
34. Toronto Rock (from Georgia Swarm): Kyle Aquin, LF, Brooklin Redmen, RIT
35. Calgary Roughnecks: Jacob Ruest, RF, Langley Thunder, Robert Morris
36. Buffalo Bandits (from Colorado Mammoth): Tim Edwards, Canisius
37. New England Black Wolves (from Buffalo Bandits): Brooker Muir, LD/T, Brampton Excelsiors, Guelph
38. Rochester Knighthawks: Greg Longboat, RD, Six Nations Arrows
39. Vancouver Stealth (from Toronto Rock): Evan Messenger, LF, Delta Islanders
40. Saskatchewan Rush: Jimmy McBride, Mars Hill
FIFTH ROUND
41. New England Black Wolves: Ryan MacSpadyen, Toronto Beaches
42. Vancouver Stealth: Ryan Wagner, Niagara Thunderhawks
43. Georgia Swarm: Nick Ossello, Notre Dame
44. Calgary Roughnecks: Jordan Kancsal, Junior A Mountaineers
45. Colorado Mammoth: Dane Sorensen, RT, Nanaimo Timbermen, Florida Southern
46. Vancouver Stealth (from Buffalo Bandits): Keegan Letourneau, LD, Six Nations Arrows
47. Saskatchewan Rush: Reagan Harding, Lake Erie
SIXTH ROUND
48. New England Black Wolves: Jordi Jones-Smith, Whitby Warriors
49. Vancouver Stealth: Marvin Curry, Potomac State
50. Georgia Swarm: Rick Lewis, Ohio State
51. Calgary Roughnecks: Carson Barton, Coquitlam Adanacs
52. Colorado Mammoth: Jordan Gilles, Delta Islanders
53. Toronto Rock (from Buffalo Bandits): Jamie Batten, HH Bulldogs
54. Toronto Rock: Tyler Oche, Peterborough Lakers
55. Buffalo Bandits (from Saskatchewan Rush): Matthew Clearwater-Francisco, Mimico Mountaineers